WORLD FOOTBALL

Γκάρι Ροντρίγκες: Με ΕΠΙΚΟ σουτ έδωσε τη νίκη στο Πράσινο Ακρωτήρι!

Ο Γκάρι Ροντρίγκες του Ολυμπιακού έκανε μια μεγαλειώδη μεφάνιση και πέτυχε buzzer beater δίνοντας τη νίκη στο Πράσινο Ακρωτήριο επί της Λιβερίας

Με άγριες διαθέσεις μπήκε ο Γκάρι Ροντρίγκες στο ματς του Πράσινου Ακρωτηρίου κόντρα στη Λιβερία, με τον άσο του Ολυμπιακού να πετυχαίνει το νικητήριο γκολ στις καθυστερήσεις.

Ο 31χρονος εξτρέμ των Πειραιωτών ήταν η φιγούρα της αναμέτρησης Λιβερία – Πράσινο Ακρωτήρι. Οι φιλοξενούμενοι είχαν βρεθεί στα σχοινιά, καθώς ο Χάρμον είχε δώσει το προβάδισμα στους γηπεδούχους.

Το Πράσινο Ακρωτήρι ισοφάρισε με τον Μοντέιρο (52΄), αλλά η κορυφαία στιγμή ήταν γραφτό να έρθει από τα πόδια του Γκάρι Ροντρίγκες.

Ο παίκτης του Ολυμπιακού μπήκε αλλαγή στο 63’ και με ένα ΕΠΙΚΟ σουτ που έπιασε πολλά χιλιόμετρα, στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων σκόραρε το γκολ της νίκης για την χώρα του (1-2) που τη φέρνει στην δεύτερη θέση του τρίτου ομίλου των προκριματικών του Μουντιάλ,  με τέσσερις βαθμούς πίσω από τη Νιγηρία που έχει επτά.

Το καλύτερο δυνατό ξεκίνημα μετά από σχεδόν δίμηνη αποχή από τα γήπεδα για τον Αφρικανό εξτρέμ. Ο Ολυμπιακός ποντάρει πολλά σ’αυτόν και με την επανέναρξη θα πάρει τα πρώτα λεπτά συμμετοχής και με τα ερυθρόλευκα. Ειδικά στο ματς με τον ΠΑΟΚ, εφόσον έχει βρει ρυθμό, ίσως αποτελέσει κομβικό κομμάτι στη σκακιέρα του Πέδρο Μαρτίνς.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Γκάρι Ροντρίγκες: Με ΕΠΙΚΟ σουτ έδωσε τη νίκη στο Πράσινο Ακρωτήρι!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.