WORLD FOOTBALL

Κόατες: Απίστευτο! Έκανε τρία πέναλτι (vid)

Έσπασε όλα τα ρεκόρ ο Ουρουγουανός

Ο Σεμπαστιάν Κόατες της Σπόρτινγκ Λισαβόνας πραγματοποίησε την ίσως χειρότερη εμφάνιση της καριέρας του, σπάζοντας όλα τα ρεκόρ.

Ο Ουρουγουανός αμυντικός στην ήττα με 2-3 από τη Ρίο Άβε δεν άφησε την ομάδα του να πάρει τη νίκη αφού έκανε ό,τι είναι δυνατόν για να δώσει το τρίποντο στους αντιπάλους.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Τσιτσαρίτο: Επιστρέφει στην Primera Division (vid)

Αρχικά, έκανε πέναλτι μόλις στο 4ο λεπτό και η ομάδα του έμεινε πίσω στο σκορ. Παρ’όλα αυτά, η Σπόρτινγκ γύρισε το ματς και μέχρι τα τελευταία λεπτά φάνταζε φαβορί για τη νίκη.

Στο 83’ όμως, υπέπεσε και σε δεύτερη παράβαση εντός περιοχής, με την οποία η Ρίο Άβε έφτασε στην ισοφάριση.

Και σαν να μην έφταναν όλα αυτά, είπε να κάνει… χατ-τρικ, κάνοντας και τρίτο(!) πέναλτι στο 89’, χάρη στο οποίο αποβλήθηκε κιόλας με δεύτερη κίτρινη και η ομάδα του ηττήθηκε με 2-3. Να σημειωθεί ότι όλα τα πέναλτι έγιναν κατά του ίδιου παίκτη, του Ιρανού Mehdi Taremi.

Απίθανη εμφάνιση από τον Ουρουγουανό άσο…

Δείτε το βίντεο:

Κάντε Follow το Sportime στο Instagram και Like στη σελίδα του Sportime στο Facebook.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Κόατες: Απίστευτο! Έκανε τρία πέναλτι (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.