WORLD FOOTBALL

Κράσνονταρ: «Αφηνίασε» και έριξε «επτάρα» πριν τον ΠΑΟΚ

«Τρομακτική» ήταν η Κράσνονταρ λίγες μέρες πριν το ματς με τον ΠΑΟΚ, αφού νίκησε με το ευρύ 7-2 την Κίμκι για την 8η αγωνιστική του ρωσικού πρωταθλήματος. Έσπειρε τον… φόβο η Κράσνονταρ πριν τον ΠΑΟΚ, ξεσπώντας στην Κίμκι με 7-2 και ανεβαίνοντας στη 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Η αντίπαλος του Δικεφάλου, ξεκίνησε στο ματς...

«Τρομακτική» ήταν η Κράσνονταρ λίγες μέρες πριν το ματς με τον ΠΑΟΚ, αφού νίκησε με το ευρύ 7-2 την Κίμκι για την 8η αγωνιστική του ρωσικού πρωταθλήματος.

Έσπειρε τον… φόβο η Κράσνονταρ πριν τον ΠΑΟΚ, ξεσπώντας στην Κίμκι με 7-2 και ανεβαίνοντας στη 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Η αντίπαλος του Δικεφάλου, ξεκίνησε στο ματς με σύστημα 4-2-3-1, με τον Σαφόνοφ στο τέρμα και τους Μαρτίνοβιτς, Κάιο, Πετρόφ και Ραμίρεζ στην άμυνα. Όλσον και Βιλένια ήταν δίδυμο στο κέντρο, Βαντερσον και Κλάεσον στα… φτερά της μεσοεπιθετικής γραμμής, με τον Καμπελά σε ρόλο οργανωτή και τον Μπεργκ στην κορυφή της επίθεσης.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: ΠΑΟΚ: Κρίσιμες ώρες για τον φορ, τι ακριβώς συμβαίνει

19 λεπτά χρειάστηκαν οι παίκτες της Κράσνονταρ, προκειμένου να ανοίξουν το σκορ με τον Μπεργκ, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Κλάεσον σκόραρε για το 2-0.

Οι γηπεδούχοι κατέβασαν ταχύτητα και «καρδιοχτύπησαν», αφού η Κίμκι κατάφερε φέρει το ματς στα ίσια, αφού ο Κόριαν σκόραρε στο 27ο και 42ο λεπτό, με τον Κλάεσον να έχει την απάντηση δίνοντας εκ νέου το προβάδισμα λίγα λεπτά πριν οι ομάδες πάνε στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο μέρος, η Κράσνονταρ ήταν καταιγιστική και πέταξε «φωτιές», με τον Βιλένα να κάνει το 4-2 στο 52′ και τον Καμπελά στο 62ο λεπτό να ανεβάζει τον πίνακα του σκορ στο 5-2.

Κι όμως, δεν σταμάτησαν εκεί, αφού ο Ούτκιν έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και ο Σουλεϊμάνοφ πρόσθεσε στον πίνακα των σκόρερ το όνομά του στο 89′, βάζοντας το… κερασάκι στην τούρτα.