WORLD FOOTBALL

Λετονία – Κουβέιτ: Αυτό το γκολ απλά ΔΕΝ μπορεί να μετρήσει! (vid)

Τι και αν ήταν καταφανέστατο οφσάιντ; Ο διαιτητής έδειξε σέντρα!

Έχουμε δει αποφάσεις και αποφάσεις διαιτητών που τις θεωρούμε άδικες. Σήμερα (25/3) ωστόσο ενδεχομένως να έσπασε το ρεκόρ του πιο… σκανδαλώδους γκολ!

Λετονία και Κουβέιτ έδωσαν φιλικό προετοιμασίας στη Μάλτα, με τις δυο ομάδες να μένουν στο 1-1. Ωστόσο αυτό που έμεινε στο τέλος είναι το γκολ που μέτρησε παρότι ήταν οφσάιντ πολλά μέτρα.

Ειδικότερα, στο 55ο λεπτό, ο Κρίστερς Τόμπερς δοκίμασε σουτ εκτός περιοχής, με τον τερματοφύλακα Χουσαΐν Κανκόνε να αποκρούει.. Η μπάλα έφτασε στον Ρόμπερτ Σαβαλνίεκς ο οποίος από κοντά την έστειλε στα δίχτυα.

Όλα καλά ως εδώ. Μια μικρή… λεπτομέρεια ήταν πως ήταν πολύ πιο μπροστά από τους αντιπάλους αμυντικούς, με τον διαιτητή και τον επόπτη πάντως να τα βλέπουν όλα καλά!

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Λετονία – Κουβέιτ: Αυτό το γκολ απλά ΔΕΝ μπορεί να μετρήσει! (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.