WORLD FOOTBALL

Λίβερπουλ – Τσέλσι: Τα γκολ των Ζιρού και Μανέ (vid)

Λίβερπουλ - Τσέλσι: Δειτε το γκολ του Ζιρού για το 1-0 των «μπλε» στο 36′ μετά την εξαιρετική προσπάθεια και ασίστ του Πούλισικ.

Λίβερπουλ και Τσέλσι αναμετρώνται στον τελικό του Σούπερ Καπ στην «Vodafone Arena» της Κωνσταντινούπολης. Η κάτοχος του Europa League, προηγήθηκε της κατόχου του Champions League χάρη στο γκολ που σημείωσε ο  Ολιβιέ Ζιρού στο 36ο λεπτό.

Συγκεκριμένα η άμυνα των «κόκκιννων» αδράνησε, ο Πούλισικ βρήκε με ωραία πάσα τον Ζιρού και ο Γάλλος φορ με όμορφο πλασέ έκανε το 1-0 για τους «μπλε»!

Πάντως η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ μπήκε πολύ δυνατά στο Β’ μέρος και κατάφερε να ισοφαρίσει μόλις στο 48′. Ο Φιρμίνο που πέρασε στο ματς με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, έβγαλε τον Μανέ φάτσα με την εστία και ο τελευταίος δεν λάθεψε για το 1-1!

Παρακολουθήστε επίσης το ακυρωθέν γκολ του Αμερικανού εξτρέμ στο 40ο λεπτό.

Δείτε τα γκολ των Ζιρού και Μανέ παρακάτω

Κάντε Follow το Sportime στο Instagram και Like στη σελίδα του Sportime στο Facebook.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Λίβερπουλ – Τσέλσι: Τα γκολ των Ζιρού και Μανέ (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.