WORLD FOOTBALL

Με «τριάρα» πέρασε η Βίντι από την έδρα της Χονβέντ (vid)

Η αντίπαλος της ΑΕΚ στα πλέι οφ του Champions League, επιβεβαίωσε πως βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση διασύροντας την δεύτερη της βαθμολογίας με 3-0

Δεν είναι αντίπαλος αμελητέος, αν και αυτό το υποδηλώνει από μόνο του η παρουσία της Βίντι στα πλέι οφ του Champions League. Εντούτοις η φόρμα της στο ουγγρική πρωτάθλημα πριν το ματς με την ΑΕΚ, είναι η καλύτερη επιβεβαίωση.

Η Βίντι έκανε εξαιρετική εμφάνιση στην έδρα της Χονβέντ, από την οποία πέρασε με 3-0 για την 5η αγωνιστική. Βέβαια οι γηπεδούχοι έπαιζαν με δέκα παίκτες από το 37ο λεπτό, λόγω αποβολή του Μπατίκ.

Εννέα λεπτά νωρίτερα ο Κόβατς είχε ανοίξει το σκορ και στο 69’ ο Χούστι έκανε το 2-0. Ο Χάτζιτς στο 51′ διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Η σύνθεση της Βίντι: Κοβάτσικ, Νεγκό, Γιούχας, Βινίσιους, Στοπίρα, Χάτζιτς, Νικόλοφ, Πάτκαϊ, Χούστι (54′ Φιόλα), Κόβατς (69′ Μπέρετς), Λάζοβιτς (78′ Σος)