WORLD FOOTBALL

Μέσι: Δύο γκολ στο 5-1 με τη Νικαράγουα (vid)

Ο Λιονέλ Μέσι έδειξε πως είναι σε εξαιρετική κατάσταση, καθώς σκόραρε δύο φορές στην άνετη φιλική νίκη με 5-1 της Αργεντινής επί της Νικαράγουας.

Η «Αλμπισελέστε» προετοιμάζεται για την έναρξη του Copa America στις 14 Ιουνίου.

Σε φιλικό παιχνίδι στο Σαν Χουάν, ο σταρ της Μπαρτσελόνα, Λιονέλ Μέσι, πέτυχε 2 γκολ μέσα σε μόλις 2 λεπτά.

Στο 37′ με όμορφη ατομική ενέργεια άνοιξε το σκορ, ενώ μόλις ένα λεπτό αργότερα διαμόρφωσε το 2-0, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο Λαουτάρο Μαρτίνες με άλλα δύο γκολ  στο 63′ και στο 68′ έγραψε το 4-0, ενώ ο Ρομπέρτο Περέιρα στο 81′ έκανε 5-0.

Το γκολ της τιμής για τη Νικαράγουα το πέτυχε με πέναλτι ο Χουάν Μπαρέρα στις καθυστερήσεις.

Οι Αργεντίνοι μπαίνουν πλέον στην τελική ευθεία της προετοιμασίας τους για το Copa Amercia της Βραζιλίας.

Ο Λιονέλ Μέσι θα είναι στη σύνθεση της, καθώς ο Λιονέλ Σκαλόνι, επέλεξε την καλύτερη δυνατή αποστολή.

Έτσι, θα έχει στη διάθεση του, σχεδόν όλους τους κορυφαίους παίκτες του.

Κανονικά θα παρουσιαστούν και οι Αγκουέρο, Ντι Μαρία και Ντιμπάλα,

που τα είχαν ακούσει μετά τον αποκλεισμό στο Παγκόσμιο Κύπελλο.

Ωστόσο δεν θα βρίσκεται εκεί ο Μάουρο Ικάρντι, ο οποίος θα αντικατασταθεί από τον Λαουτάρο Μαρτίνες,

Στον 2ο όμιλο η Αργεντινή θα κοντραριστεί με την Κολομβία όντας τα δύο φαβορί.

H Παραγουάη και το Κατάρ (παρθενική συμμετοχή) να «κλείνουν» τον όμιλο.

Θα διεξαχθούν τρεις αγωνιστικές σε κάθε έναν από τους τρεις ομίλους και την πρόκριση στην επόμενη φάση θα πάρουν οι δύο πρώτες κάθε ομίλου και οι δύο καλύτερες τρίτες ομάδες συνολικά.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μέσι: Δύο γκολ στο 5-1 με τη Νικαράγουα (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.