WORLD FOOTBALL

MLS: Σκόραρε και ξέσπασε ο Ζλάταν (vid)

Ακόμα ένα γκολ από τον Ζλάταν που ξέσπασε όπως μόνο εκείνος ξέρει

Το απόλυτο αφεντικό ήταν σε ακόμα έναν αγώνα του MLS ήταν ο Ζλάταν Ιμπραϊμοβιτς που έδωσε τη νίκη με δικό του γκολ στους Λος Άντζελες Γκάλαξι.

Ο Σουηδός σούπερ σταρ ήταν απόλυτα καθοριστικός, αφού στο 78ο λεπτό και με το σκορ να είναι στο 1-1 κόντρα στη Ρεάλ Σολτ Λέικ, με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έκανε το τελικό 2-1.

Αυτό που ξεχώρισε όμως ήταν ο τρόπος που ο Ιμπραΐμοβιτς θέλησε να πανηγυρίσει το γκολ το οποίο πέτυχε.

Συγκεκριμένα ο 37χρονος επιθετικός πήγε δίπλα στον αμυντικό που τον μάρκαρε και ξέσπασε μπροστά του εκνευρισμένος από τα μαρκαρίσματα που είχε δεχθεί Σε προηγούμενες φάσεις.

Μάλιστα χρειάστηκε να πάει κοντά και ο διαιτητής της αναμέτρησης προκειμένου να καθησυχάσει τα πνεύματα.

Με αυτό το γκολ Ζλάταν έφτασε τα 8 τη φετινή περίοδο στο MLS και έχει βάλει πλώρη για ακόμα ψηλότερα.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «MLS: Σκόραρε και ξέσπασε ο Ζλάταν (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.