WORLD FOOTBALL

Μουντιάλ: Καθηλωτικές… ισοπαλίες με γκολ και θέαμα (vids)

Μουντιάλ: Ολοκληρώθηκαν οι σημερινοί αγώνες των προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου. Γκολ και θέαμα στις αναμετρήσεις.

Μουντιάλ: Αμείωτο παραμένει το ενδιαφέρον στους αγώνες για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου. «Βροχή» τα γκολ στο Σερβία-Πορτογαλία και Σλοβακία-Μάλτα.

Στα πρώτα παιχνίδια της βραδιάς η Κύπρος γνώρισε αξιοπρεπής ήττα από την Κροατία με 1-0.

Ιρλανδία και Λουξεμβούργο «κονταροχτυπήθηκαν» μέχρι τέλους. Στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης το Λουξεμβούργο σκόραρε και πήρε το τρίποντο με 0-1.

Σερβία και Πορτογαλία χάρισαν ένα καθηλωτικό για τους τηλεθεατές παιχνίδι. Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με 2-2. Ο Ζότα τα δύο γκολ για τους Πορτογάλους. Μίτροβιτς και Κόστιτς τα γκολ για τους Σέρβους. Στο τέλος του αγώνα ο Ρονάλντο πέτυχε γκολ νίκης για την Πορτογαλία. Ο διαιτητής είπε ότι η μπάλα δεν πέρασε ολόκληρη την γραμμή, με τον σταρ της Γιουβέντους να φεύγει από το γήπεδο έξαλλος, πριν τη λήξη!

Ένα παιχνίδι που δεν επιφύλασσε αρχικά συγκινήσεις μετατράπηκε σε συναρπαστικό. Σλοβακία και Μάλτα ήρθαν ισόπαλες 2-2. Η Μάλτα πήρε το προβάδισμα στο ημίχρονο με δύο τέρματα. Οι Σλοβάκοι επανήλθαν στο δεύτερο μέρος και σημείωσαν το τελικό 2-2.

Σε μία από τις πιο ενδιαφέρουσες μονομαχίες Τσεχία και Βέλγιο μοιράστηκαν από έναν πόντο, με τελικό σκορ το 1-1. Ο Κρνμέντσικ του ΠΑΟΚ που ήταν βασικός είχε την ευκαιρία να σκοράρει στο πρώτο μέρος, αλλά το σουτ του κατέληξε στο δοκάρι του Κορτουά.

Οι Τσέχοι πήραν αρχικά το προβάδισμα στις αρχές του δευτέρου ημίχρονου. Το γκολ «αφύπνισε» τους Βέλγους, με τον Λουκάκου να ισοφαρίζει λίγο αργότερα σε 1-1. Οι Τσέχοι ήταν άτυχοι καθώς είχαν δεύτερο δοκάρι στην αναμέτρηση, στο 84ο λεπτό.

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη FIFA World Cup (@fifaworldcup)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μουντιάλ: Καθηλωτικές… ισοπαλίες με γκολ και θέαμα (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.