WORLD FOOTBALL

Μπάγερν – Παρί Σεν Ζερμέν 3-1 (vid)

Με τα τρία γκολ στην επανάληψη, οι Γερμανοί νίκησαν την ανανεωμένη πρωταθλήτρια Γαλλίας στην πρώτη τους αναμέτρηση για το International Champions Cup

Το International Champions Cup υποδέχθηκε την Μπάγερν Μονάχου και την Παρί Σεν Ζερμέν, με τους Γερμανούς να επικρατούν με 3-1 των πρωταθλητών Γαλλίας.

Ο Τούμας Τούχελ παρέταξε μία… άγνωστη 11άδα, η Μπάγερν το εκμεταλλεύτηκε και την φιλοδώρισε με τρία τέρματα σε ένα ημίχρονο.

Οι μικροί της Παρί προηγήθηκαν στο ημίχρονο χάρη σε ατομική προσπάθεια και γκολ του γιου του Ζορζ Ουεά, Τίμοθι. Αλλά οι Βαυαροί ήταν καλύτεροι στην επανάληψη και με κορυφαίο τον Σέρζ Νιαμπρί γύρισαν το ματς.

Μία κεφαλιά του Τσάβι Μαρτίνες (60′) έφεραν το ματς στα ίσια, με φάουλ του Ρενάτο Σάντσες (68′) έφεραν την ανατροπή και στο φινάλε ο 17χρονος Ολλανδός Τζόσουα Ζίνκζι διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μπάγερν – Παρί Σεν Ζερμέν 3-1 (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.