WORLD FOOTBALL

Μπενφίκα-Μορεϊρένσε: Ήττα σοκ στο Νταλούζ

Με βασικό τον Οδυσσέα Βλαχοδήμο, οι "Αετοί" δέχθηκαν τρία γκολ από την Μορεϊρένσε

Απίστευτη γκέλα για την Μπενφίκα και ήττα-σοκ μέσα στο Νταλούζ από την Μορεϊρένσε με 3-1.

Οι “Αετοί” με τον Οδυσσέα Βλαχοδήμο στο βασικό σχήμα δεν κατάφεραν να αφυπνιστούν σε κανένα σημείο της αναμέτρησης και έτσι έμειναν στην τρίτη θέση και στο -1 από Πόρτο και Μπράγκα.

Μολονότι στο δεύτερο λεπτό ο Γιόνας άνοιξε το σκορ, εντούτοις οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 5′ με τον Τσικουίνιο και πήραν προβάδισμα στο 16′ με τον Πέδρο Νούνο. Πριν τελειώσει το πρώτο ημίχρονο, έγινε και το 1-3 με τέρμα του Ν’Νταγιέ.

Η Μπενφίκα πίεσε, αλλά δεν κατάφερε να μειώσει το σκορ και πλέον, περιμένει να δει τα αποτελέσματα των πρωτοπόρων.

Το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής

Παρασκευή 2/11
Μπενφίκα-Μορεϊνένσε 1-3 (2’ Ζόνας – 5’ Τσικίνιο, 16’ Νούνο, 36’ Λουμ)

Τσάβες-Άβες 23:15

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μπενφίκα-Μορεϊρένσε: Ήττα σοκ στο Νταλούζ», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.