WORLD FOOTBALL

Nations League: Η Αλβανία των Μάβραϊ, Μπάσα νίκησε το Ισραήλ του Νάτχο (vid)

Η Αλβανία νίκησε με 1-0 το Ισράηλ στην πρεμιέρα τους στο Nations League

Θετικό ξεκίνημα για την Αλβανία στο Nations League, όπου νίκησε εντός έδρας το Ισραήλ με 1-0.

Το ματς διεξήχθη στην κατάμεστη “Elbasan Arena” με το γκολ του Ταουλάντ Τζάκα στο 55′ να είναι αυτό που έκρινε τελικά τον νικητή.

Ο Μπάσα του Άρη ξεκίνησε βασικός και έβγαλε όλο το 90λεπτο, όπως και ο Νάτχο του Ολυμπιακού για τους Ισραηλινούς (ήταν και αρχηγός). Χρόνο συμμετοχής πήρε και ο έτερος “κίτρινος”, ο Μάβραϊ, ο οποίος χρησιμοποιήθηκε στα τελευταία λεπτά (μπήκε στο 84′) και βοήθησε για να παραμείνει το 1-0.

LEAGUE 3 – 1ος όμιλος

Η βαθμολογία σε 1 αγώνα

1. Αλβανία 3
2. Σκωτία 0
3. Ισραήλ 0

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Nations League: Η Αλβανία των Μάβραϊ, Μπάσα νίκησε το Ισραήλ του Νάτχο (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.