WORLD FOOTBALL

Nations League: Νίκη-ανατροπή για την Τουρκία στην Στοκχόλμη (vid)

Η Τουρκία επικράτησε της Σουηδίας με 3-2 και μάλιστα με ανατροπή στο φινάλε

Απίστευτο ματς στην Στοκχόλμη, με την Τουρκία να φεύγει με το διπλό (2-3) και ενώ έχανε με 2-0.

Η Σουηδία- με τους Όλσεν, Μπεργκ, Ντουρμάζ στην ενδεκάδα και τον Χίλιεμαρκ να μπαίνει ως αλλαγή- βρήκε δύο καταπληκτικά γκολ. Πρώτα ο Τέλιν στο 35’ άνοιξε το σκορ και ο Κλάεσον στο 49’ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Δύο λεπτά μετά ο Τσαλχάνογλου μείωσε σε 2-1 και ξεκίνησε η αντεπίθεση. Η χρυσή αλλαγή του Μιρτσέα Λουτσέσκου, ο Εμρέ Ακμπάμπα ισοφάρισε στο 88′ και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων έγραψε την ολική ανατροπή.

LEAGUE 2 – 2ος όμιλος

Η βαθμολογία

1. Ρωσία 3 (1)
2. Τουρκία 3 (2)
3. Σουηδία 0 (1)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Nations League: Νίκη-ανατροπή για την Τουρκία στην Στοκχόλμη (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.