WORLD FOOTBALL

Nations League: Νίκη της Νορβηγίας στις λεπτομέρειες

Οι Σκανδιναβοί επικράτησαν 1-0 χάρη σε γκολ στις καθυστερήσεις – Σοκαριστικός τραυματισμός του Κράιντς

Η Νορβηγία πήρε μία σημαντική νίκη επί της Σλοβενίας κι έπιασε τη Βουλγαρία στην πρώτη θέση του τρίτου ομίλου από το γκρουπ C.

Το μοναδικό τέρμα που έκρινε τον αγώνα πέτυχε ο Σέλναες στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου.

Ωστόσο το θέμα που απασχόλησε άπαντες στο γήπεδο ήταν ο σοκαριστικός τραυματισμός του Λούκα Κράιντς της Σλοβενίας, που συγκρούστηκε στο κεφάλι με τον επιθετικό των γηπεδούχων Μάρκους Χένρικσεν.

Εξυπακούεται ότι ο Κράιντς διακομίστηκε στο πλησιέστερο νοσοκομείο, ενώ ο Χένρικσεν συνέχισε τον αγώνα με επίδεσμο στο κεφάλι.

ΝΟΡΒΗΓΙΑ: Γιαρστάιν, Χόβλαντ, Ελαμπντελαουί, Αλεσάμι, Ρόστιντ, Τ. Ελιουνούσι (75’ Γιόνσεν), Γιόχανσεν (80’ Φόσουμ), Χένρικσεν, Σέλναες, Μ. Ελιονούσι (93’ Λίνες).

ΣΛΟΒΕΝΙΑ: Μπέλετς, Τζόκιτς, Σκούμπιτς, Κράιντς (9’ Μίτροβιτς), Κριν, Ζατς, Στούλατς (46’ Μπιγιόλ), Κρινγκόι (61’ Ίλισιτς), Μπέζακ, Σποράρ.

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής

Νορβηγία – Σλοβενία 1-0 (45’+5’ Σέλναες)

Ξανά βασικός με τη Νορβηγία ο Ελαμπντελαουί

Η Τσεχία νίκησε την… πρώην στη μέρα του Χάμσικ (vid)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Nations League: Νίκη της Νορβηγίας στις λεπτομέρειες», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.