WORLD FOOTBALL

Νίκη στα πέναλτι για την Γιουβέντους κόντρα στην MLS All-Star (vid)

Η πρωταθλήτρια Ιταλίας κατάφερε να «λυγίσει» τους καλύτερους παίκτες του MLS

Στο γήπεδο με την πιο εντυπωσιακή οροφή του κόσμου το «Mercedes – Benz», η Γιουβέντους τέθηκε αντιμέτωπη με την επίλεκτη ομάδα από το MLS.

Η «Γηραιά Κυρία» κατάφερε να προηγηθεί στο 21ο λεπτό με γκολ του Φαβίλι, όμως ισοφαρίστηκε πέντε λεπτά αργότερα από τον Χοσέφ Μαρτίνες.

Ενώ και οι δύο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες τους να πάρουν την νίκη, το 1-1 ήταν το τελικό αποτέλεσμα και έτσι ο αγώνας οδηγήθηκε στα πέναλτι.

Εκεί η πρωταθλήτρια Ιταλίας πήρε την νίκη με 5-4, αφού ο Ράιτ Φίλιπς αστόχησε για την ομάδα του MLS.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Νίκη στα πέναλτι για την Γιουβέντους κόντρα στην MLS All-Star (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.