WORLD FOOTBALL

Νίκη της Γιουνάιντετ κόντρα στη Μίλαν μετά από 26 πέναλτι (vid)

Οι Άγγλοι κατάφεραν να πάρουν τη νίκη μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι

Ένας επεισοδιακός αγώνας εκτυλίχθηκε ανάμεσα στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και την Μίλαν, με τις δύο ομάδες να κοντράρονται για το International Champions Cup.

Οι «κόκκινοι διάβολοι» κατάφεραν να προηγηθούν στο 12ο λεπτό με πλασέ του Αλέξις Σάντσες, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Σούσο ισοφάρισε για τους Μιλανέζους.

Το 1-1 ήταν και το τελικό σκορ του παιχνιδιού, με τις δύο ομάδες να οδηγούνται στη διαδικασία των πέναλτι.

Εκεί μετά από 26 εκτελέσεις η Γιουνάιτεντ κατάφερε τελικά να πάρει τη νίκη με 8-9.

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα:

Ασταμάτητη η Τότεναμ κόντρα στη Ρόμα (vid)

Ανατροπή της Λίβερπουλ απέναντι στη Μάντσεστερ Σίτι (vid)

Νίκη στα πέναλτι για Μπενφίκα κόντρα στην Ντόρτμουντ (vid)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Νίκη της Γιουνάιντετ κόντρα στη Μίλαν μετά από 26 πέναλτι (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.