WORLD FOOTBALL

Παλμέιρας: Αποβολή για τον Φερέιρα και ήττα από την Φλαμένγκο στον τελικό! (vids)

Την πρώτη του ήττα σε τελικό, από τη στιγμή που κάθισε στον πάγκο της Παλμέιρας, γνώρισε ο Αμπέλ Φερέιρα για το Σούπερ Καπ Βραζιλίας.

Παλμέιρας: Ο Αμπέλ Φερέιρα γνώρισε την πρώτη του ήττα σε τελικό από την στιγμή που ανέλαβε την Βραζιλιάνικη ομάδα, αφού πρώτα είχε κατακτήσει το Κόπα Λιμπερταδόρες και το Κύπελλο Βραζιλίας.

Αυτή τη φορά, η Παλμέιρας αγωνίστηκε κόντρα στην Φλαμένγκο με στόχο την κατάκτηση του Σούπερ Καπ Βραζιλίας… από την οποία ηττήθηκε στη διαδικασία των πέναλτι, ενώ η κανονική διάρκεια του παιχνιδιού έληξε 2-2!

Ο πρώην προπονητής του ΠΑΟΚ, Αμπέλ Φερέιρα δεν κατάφερε να ολοκληρώσει την παρουσία του στον πάγκο στο παιχνίδι καθώς αποβλήθηκε στο 38ο λεπτό του τελικού λόγω διαμαρτυρίας!

Η Παλμέιρας άνοιξε το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό με τον Βέιγκα. Η Φλαμένγκο απάντησε με τον Γκάμπριελ Μπαρμπόσα στο 22ο λεπτό, ενώ στο 38′ ο Αμπέλ Φερέιρα αποβλήθηκε από τον πάγκο για διαμαρτυρία, βλέποντας το υπόλοιπο της αναμέτρησης από τις κερκίδες. Ο Αρασκαέτα έδωσε το προβάδισμα στην Φλαμένγκο στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, με την ομάδα του Αμπέλ Φερέιρα να βρίσκει το γκολ της ισοφάρισης στο 74ο λεπτό και πάλι με τον Βέιγκα.

Οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στην διαδικασία των πέναλτι, με τους παίκτες της Φλαμένγκο να είναι πιο εύστοχοι φτάνοντας στην κατάκτηση του τροπαίου.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ:

Φερέιρα: «Μου αρέσει να κάνω πράγματα που κάποιος άλλος δεν έχει κάνει, θέλω Bundesliga»

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παλμέιρας: Αποβολή για τον Φερέιρα και ήττα από την Φλαμένγκο στον τελικό! (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.