WORLD FOOTBALL

Πόρτο – Μπενφίκα 1-1: Ισοπαλία με κερδισμένη τη Σπόρτινγκ! (vid)

Πόρτο και Μπενφίκα έμειναν ισόπαλες με σκορ 1-1 στο ντέρμπι του πρωταθλήματος της Πορτογαλίας με τη Σπόρτινγκ να παραμένει πρώτη στη βαθμολογία.

Ισόπαλο τέλειωσε το μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής στην Πορτογαλία μεταξύ Πόρτο και Μπενφίκα, με την Σπόρτινγκ να…χαμογελάει.

Αν και το παιχνίδι έδειξε από νωρίς να «ανοίγει» τελικά Πόρτο και Μπενφίκα «κόλλησαν» στο 1-1, σκορ που διαμορφώθηκε από το το πρώτο ημίχρονο.

Ειδικότερα, το σκορ για τους φιλοξενούμενους άνοιξε έπειτα από όμορφη συνεργασία ο Γκριμάλντο στο 17ο λεπτό της συνάντησης. Το τελικό σκορ έγραψε ο Ταρεμί, μόλις στο 25ο λεπτό.

Ο ίδιος παίκτης μάλιστα άφησε τους γηπεδούχους με παίκτη λιγότερα για είκοσι λεπτά, λόγω απευθείας αποβολής του. Μάλιστα, ο ποδοσφαιριστής αντίκρισε αρχικά την κίτρινη, με το VAR να αποφασίζει την αποβολή του.

Η Σπόρτινγκ παραμένει πρώτη στη βαθμολογία με 36 βαθμούς και ακολουθούν Πόρτο και Μπενφίκα με 32.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Μονπελιέ – Μονακό 2-3: Παραμένει ψηλά με μεγάλο διπλό!

Ουνιόν Βερολίνου – Μπάγερ Λεβερκούζεν 1-0: Νίκη και ευρωπαϊκά όνειρα

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Πόρτο – Μπενφίκα 1-1: Ισοπαλία με κερδισμένη τη Σπόρτινγκ! (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.