WORLD FOOTBALL

Πρώτη ήττα για τη Βίντι

Από την Πούσκας με 2-1 για το ουγγρικό πρωτάθλημα, χάνοντας πέναλτι στο 90+12’

Απρόσμενη ήττα γνώρισε η Βίντι στην έδρα της Πούσκας Ακάντεμι, με 2-1, για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος Ουγγαρίας.

Αυτή ήταν και η πρώτη ήττα για τη Βίντι στο εγχώριο πρωτάθλημα, με την  αντίπαλο του ΠΑΟΚ στους ομίλους του Europa League να χάνει κι άλλο έδαφος.

Ο Στσέποβιτς με εκτέλεση πέναλτι, έδωσε το προβάδισμα στη Βίντι, στο 24ο λεπτό, όμως η συνέχεια ανάλογη.

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν, επίσης, με εκτέλεση πέναλτι από τον Κροάτη, Γιόσιπ Κνέζεβιτς στο 39’ κι έφθασαν στην πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα με γκολ από τον Μπράιαν Ντε Ζέσους στο 86’ (2-1).

Η Βίντι έχασε την ευκαιρία να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας, καθώς στο 90+12’, ο Μάρκο Στσέποβιτς αστόχησε σε πέναλτι.

Νωρίτερα και στο 71ο λεπτό τραυματίστηκε και αποχώρησε με φορείο, ο τερματοφύλακας της Βίντι, Κόβατσικ.

Ετσι, σε έξι αγώνες η Βίντι έχει μόλις εννέα βαθμούς και απέχει οκτώ από την πρωτοπόρο Φερεντσβάρος.

Η σύνθεση για τη Βίντι: Κόβατσικ (75’ Τούιβελ), Στόπιρα, Νεγκό, Γιουχάζ, Βινίσιους, Πάτκαϊ (56’ Μιλάνοφ), Χάτζιτς, Χούζτι (69’ Νικόλοφ), Κόβατς, Λάζοβιτς, Στσέποβιτς.

Τόργκελε: «Δύσκολα περνάς από την Τούμπα…»

Πάνος Καμμένος: «Τροπολογία την άλλη εβδομάδα για τη νέα Τούμπα!»

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Πρώτη ήττα για τη Βίντι», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.