WORLD FOOTBALL

Ριέκα: Με ζόρια και ανατροπή πριν τον ΠΑΟΚ!

Η Ριέκα κατάφερε να πάρει τη νίκη εντός έδρας με ανατροπή του σκορ και τους τρεις βαθμούς για το πρωτάθλημα Κροατίας.

Η Ριέκα πήρε δύσκολη νίκη πριν τον ΠΑΟΚ με ανατροπή στα τελευταία λεπτά του αγώνα κόντρα στην Σίμπενικ, για το πρωτάθλημα της Κροατίας.

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο Conference League ζορίστηκε, όμως τελικά βρήκε τον «δρόμο» προς τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Με ανατροπή στα τελευταία λεπτά του αγώνα η Ριέκα έκανε το 2-1 και πήρε σημαντική βαθμολογική και ψυχολογική νίκη. Ο Γκόραν Τόμιτς παράταξε την ομάδα του με αρκετές αλλαγές, ενόψει και της ρεβάνς με τον Δικέφαλο.

Με το πρώτο ημίχρονο να κινείται σε «ρηχά νερά», οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια, χωρίς να αλλάξει το σκορ. Με την έναρξη του δεύτερου μέρους όμως, η Σίμπενικ έβαλε…δύσκολα, με τον Ντέλιτς να ανοίγει το σκορ.

Οι γηπεδούχοι πίεσαν, με τον προπονητή τους να ρίχνει στη «μάχη» και ορισμένους βασικούς ποδοσφαιριστές. Μεταξύ αυτών, ο Ντρμιτς πέρασε ως αλλαγή και στο 64ο λεπτό ισοφάρισε σε 1-1, με εκτέλεση πέναλτι.

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ έφερε το ματς «τούμπα» με τον Μπούσνια που μπήκε νωρίτερα στο παιχνίδι να διαμορφώνει το τελικό 2-1 στο 78ο λεπτό.

Γαλλία: Σοβαρός τραυματισμός οπαδού της Νις μετά το «ντου»

Τζόκερ 22/8: Αυτοί είναι οι τυχεροί αριθμοί

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ριέκα: Με ζόρια και ανατροπή πριν τον ΠΑΟΚ!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.