WORLD FOOTBALL

Ρονάλντο: Έγραψε ιστορία, φτάνοντας τον Πούσκας! (vid)

Σκόραρε μία φορά ο Κριστιάνο Ρονάλντο στο φιλικό ματς της εθνικής Πορτογαλίας στο 7-0 επί της Ανδόρας, αλλά αυτό το γκολ αρκούσε για να γράψε ιστορία! Ο Πορτογάλος ποδοσφαιριστής είναι στην 4η θέση όλων των σκόρερ της Πορτογαλίας...

Καταιγιστική ήταν η Πορτογαλία στο φιλικό ματς με την εθνική Ανδόρας, με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να μπαίνει ως αλλαγή.

Τι και αν μπήκε όμως αλλαγή ο Ρονάλντο, μέσα σε λίγα λεπτά κατάφερε να σκοράρει και να γράψει ιστορία με τη φανέλα της εθνικής Πορτογαλίας!

Ο επιθετικός της Γιουβέντους δείχνει να είναι σε καλή κατάσταση, παρά το γεγονός ότι έμεινε για μέρες εκτός δράσης εξαιτίας του κορονοϊού. Έπαιξε για ένα ημίχρονο κόντρα στην Ανδόρα και σκόραρε.

Μπήκε στο ματς στο δεύτερο μέρος και στο 85′ έστειλε την μπάλα με το κεφάλι στα δίχτυα της Ανδόρας.

Γκολ το οποίο ήταν για τον ίδιο το νούμερο 746!

Φτάνοντας πλέον στην 4η θέση των κορυφαίων σκόρερ όλων των εποχών, όπου ήταν μέχρι πρότινος μόνος ο Φέρεντς Πούσκας.

Στην τρίτη θέση είναι ο ο Τσέχος, Τζόζεφ Μπίτσαν (805 σε 530 ματς) και οι Βραζιλιάνοι Ρομάριο (772 γκολ σε 994 ματς), Πελέ (767 γκολ σε 831 ματς).

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Εθνικές ομάδες: Φιλικά, αλλά είχε ματσάρες! (vids)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ρονάλντο: Έγραψε ιστορία, φτάνοντας τον Πούσκας! (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.