WORLD FOOTBALL

Σφιντέρσκι: Σκόραρε και μοίρασε ασίστ με την Πολωνία! (vid)

Ο επιθετικός του ΠΑΟΚ πέτυχε ένα γκολ ενώ μοίρασε και μία ασίστ στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα της Πολωνίας με το Σαν Μαρίνο.

Ο Κάρολ Σφιντέρσκι δικαίωσε πλήρως τον προπονητή του, που τον επέλεξε στην βασική ενδεκάδα της Πολωνίας με το Σαν Μαρίνο.

Ο Πάολο Σόζα εμπιστεύτηκε τον επιθετικό του ΠΑΟΚ και ήδη έχει καταφέρει να βάλει την «υπογραφή« του στο παιχνίδι.

Ειδικότερα, στο παιχνίδι της Πολωνίας με το Σαν Μαρίνο ο Σφιντέρσκι ξεκίνησε βασικός. Ο φορ του Δικεφάλου δεν άργησε να σκοράρει, καθώς στο 16ο λεπτό «εκτέλεσε» για το 2-0 της ομάδας του. Έγινε αποδέκτης της μπάλας εντός περιοχής και σούταρε από κοντά, για να διπλασιάσει τα τέρματα της Πολωνίας.

Μάλιστα, ο άσος των «ασπρόμαυρων» είχε συμμετοχή και στο τέταρτο γκολ της ομάδας του. Συγκεκριμένα, λίγες στιγμές μετά το γκολ του «σέρβιρε» και για το 3-0. Ο 24χρονος συνεργάστηκε με τον Ρόμπερτ Λεφαντόφσκι, με τον τελευταίο να κάνει το 3-0 στο 21ο λεπτό.