WORLD FOOTBALL

Γκέτεμποργκ: Βασικός ο Ανέστης, διακοπή στο ματς! (vid)

Το παιχνίδι θα συνεχιστεί σήμερα

Ο Γιάννης Ανέστης έπαιξε βασικός στο κύπελλο Σουηδίας με την Γκέτεμποργκ, κόντρα στην Γκάις, αλλά το ματς δεν ολοκληρώθηκε, εξαιτίας των οπαδών της πρώτης.

Στο ημίχρονο του αγώνα, οι οπαδοί της Γκέτεμποργκ άναψαν καπνογόνα και εκτόξευσαν πυροτεχνήματα, με τον διαιτητή της αναμέτρησης να αποφασίζει για την διακοπή του αγώνα!

Το ματς είναι τοπικό ντέρμπι, με τους οπαδούς της ομάδας του όμως να προκαλούν την διακοπή του, με το που έγινε η σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Το παιχνίδι θα συνεχιστεί σήμερα (26/2), αλλά περιμένει βαριά τιμωρία την ομάδα. Το σκορ στο ημίχρονο ήταν 0-0, με τον Ανέστη να μην αντιμετωπίζει προβλήματα κάτω από την εστία του.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Γκέτεμποργκ: Βασικός ο Ανέστης, διακοπή στο ματς! (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.