WORLD FOOTBALL

Σβιντέρσκι: Σκόραρε ξανά με την Πολωνία! (vid)

Ο Σβιντέρσκι σκόραρε με την Πολωνία στα Προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Ο Κάρολ Σβιντέρσκι σκόραρε ξανά με την Εθνική Πολωνίας στην αναμέτρηση κόντρα στην Ουγγαρία, ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Ο Κάρορ Σβιντέρσκι πήρε φανέλα βασικού στο παιχνίδι της Πολωνίας με την Ουγγαρία. Ο επιθετικός του ΠΑΟΚ ξεκίνησε στο πλευρό του Κρίστοφ Πιότεκ.

Ο 24χρονος άσος του Δικεφάλου βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα και ισοφάρισε για την ομάδα του. Ειδικότερα, οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο με 0-1. Όμως, ο Σβιντέρσκι στο 62ο λεπτό ισοφάρισε σε 1-1.

Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, ο επιθετικός της Πολωνίας πήρε το «ριμπάουντ» και με όμορφη κεφαλιά έφερε το παιχνίδι και πάλι στην ισοπαλία. Θυμίζουμε πως η ομάδα του Πάουλο Σόουζα, έχει εξασφαλίσει τη δεύτερη θέση του 9ου ομίλου.

Δεν είναι τυχαίο άλλωστε, όπως διαβάσατε στο Sportime, πως ο ΠΑΟΚ θέλει πολλά χρήματα για να τον παραχωρήσει.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Σβιντέρσκι: Σκόραρε ξανά με την Πολωνία! (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.