WORLD FOOTBALL

Βολιβία: Δεν άντεξαν τη συντριβή και έβαλαν έξι 17χρονους!

Απίστευτα πράγματα στο πρωτάθλημα της Λατινικής Αμερικής

H Aurora από τη Βολιβία έχανε στο ημίχρονο με 5-0 από τη Bolivar και προκάλεσε την διακοπή του αγώνα.

Με ποιον τρόπο; Στέλνοντας μόνο έξι 17χρονα στο β’ ημίχρονο της αναμέτρησης!

Οι γηπεδούχοι χρειάστηκαν μόλις 45 λεπτά ώστε να μπουν μπροστά στο σκορ με 5-0 απέναντι στην Aurora για το πρωτάθλημα της Βολιβίας.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Λαβέτσι: Η… Φεράρι της πλάγιας γραμμής

Οι φιλοξενούμενοι δεν το άντεξαν αυτό και στο β’ ημίχρονο εμφάνισαν στο γήπεδο έξι παιδιά από την ομάδα Κ17, κάτι που σημαίνει ότι δεν μπορούσε να συνεχιστεί ο αγώνας.

Με αυτόν τον τρόπο, το ματς κατακυρώθηκε στους γηπεδούχους για οριστική διακοπή του αγώνα με υπαιτιότητα της Aurora, η οποία παραμένει στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα της Βολιβίας.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Βολιβία: Δεν άντεξαν τη συντριβή και έβαλαν έξι 17χρονους!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.