WORLD FOOTBALL

Ρούνεϊ ξανά και ξανά (vids)

O άσος της DC Γιουνάιτεντ βρήκε δίχτυα δύο φορές επί της Σικάγο Φάιρ του Μπάστιαν Σβαϊνστάιγκερ

Στον αγώνα που αναμετρήθηκαν δύο τεράστιες φιγούρες του ευρωπαϊκού ποδοσφαίρου, η DC Γιουνάιτεντ του Γουέιν Ρούνεϊ και η Σικάγο Φάιρ του Μπάστιαν Σβαϊνστάιγκερ, νικήτρια βγήκε η πρώτη.

Μάλιστα για γίνει αυτό, ο Βρετανός έπρεπε να πετύχει δύο γκολ και να γυρίσει το εις βάρος της ομάδας του 0-1 που κρατούσε μέχρι το 62o λεπτό.

Στο πρώτο ήταν τυχερός και μετά από κακή εκτίμηση του αντιπάλου τερματοφύλακα, απλώς χρειάστηκε να σπρώξει τη μπάλα σε άδεια εστία, ενώ το δεύτερο ήρθε με πέναλτι.

Σημαντικό να αναφερθεί πως ο Ρούνεϊ είχε σκοράρει και στο πρώτο ημίχρονο, όμως το γκολ του ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Ο θρύλος της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ βρίσκεται σε εκπληκτική φόρμα αφού στους τελευταίους 6 αγώνες του μετράει 5 τέρματα, ενώ έχει δημιουργήσει άλλα 3.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ρούνεϊ ξανά και ξανά (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.