WORLD FOOTBALL

Ξέσπασε με 5άρα στο Ελ Σαλβαδόρ η Βραζιλία (vid)

Η Βραζιλία νίκησε με 5-0 το Ελ Σαλβαδόρ

Γκολ και θέαμα προσέφερε η Βραζιλία σε φιλική αναμέτρηση με το Ελ Σαλβαδόρ, το οποίο και συνέτριψε με 5-0.

Στο τέταρτο μόλις λεπτό ο Νεϊμάρ άνοιξε το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτο και στο 16΄ ο Ριστάρλισον με μακρινό σουτ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Με την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα ο Κουτίνιο ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Σελεσάο συνέχισε με τον ρυθμό και στο 50′ ο Ριτσάρλισον πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ και τέταρτο για την ομάδα του. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 90′ ο Μαρκίνιος.

ΒΡΑΖΙΛΙΑ (Τίτε): Νέτο, ‘Εντερ Μιλτάο, Μαρκίνιος, Ντεντέ (46′ Πέπε), Άλεξ Σάντρο, Κασεμίρο (46′ Φρεντ), Ντάγκλας Κόστα (54′ Γουίλιαν), Αρτούρ (70′ Αντρέας Περέιρα), Κουτίνιο (54′ Εβέρτον), Νεϊμάρ, Ριτσάρλισον (54’ Λούκας Πακέτα).

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ξέσπασε με 5άρα στο Ελ Σαλβαδόρ η Βραζιλία (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.