WORLD FOOTBALL

ΕΠΟΣ: Αγώνας Youth League έληξε 1-12!

Το συνολικό σκορ παραπέμπει σε… ρεκόρ Γκίνες

Youth League: Απίστευτο σκορ καταγράφηκε σε αγώνα για τον 1ο γύρο της διοργάνωσης.

Η Ακράνες συνέθλιψε με 12-1 εκτός έδρας τη Λεβάντια!

Μόλις στο πρώτο 20λεπτο το σκορ ήταν 0-4.

Στο 1ο λεπτό ο τερματοφύλακας της εσθονικής ομάδας Άρμαντς Απάρινς έκανε λάθος και ο Έιθορ Βίλερ άνοιξε το σκορ.

Στο 7’ ο ίδιος παίκτης βρήκε δίχτυα, ενώ στο 13’ ο Γκίσλι Ούναρσον και στο 20’ ο Σίγκουρουρ Θορστέινσον (με πέναλτι), διεύρυναν το προβάδισμα.

«Καρέ» πέτυχε ο Βίλερ, αφού σκόραρε ξανά στο 30’ και το 31’!

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ: Youth League – Ζάλτσμπουργκ – Νάπολι 7-2!

Με τη σέντρα του β’ ημιχρόνου (για την Ιστορία) αποβλήθηκε ο Ιγκόρ Σοκόλοφ των γηπεδούχων.

Απέναντι σε 10 παίκτες και με το σκορ ήδη στο 0-6, η ισλανδική ομάδα συνέχισε να έχει πατημένο το γκάζι.

Ο Ούναρσον ξαναβρήκε δίχτυα στο 62’ και το 65’, ενώ στο 63’ είχε… παρέμβει ο Έλις Γκίλφασον.

Άρον Γκούντιονσον (77’), Φινμπόγκι Ανταλγκέιρσον (85’) και Μπρίνιαρ Πάλσον (88’) έγραψαν τον επίλογο.

Στο 86’ το γκολ της τιμής για τη Λεβάντια ήταν… αυτογκόλ, με «δράστη» τον Γιον Γκίσλασον.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ΕΠΟΣ: Αγώνας Youth League έληξε 1-12!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.