LIVE

Ξάνθη – Ατρόμητος LIVE 1-0 (Τ)

Ξάνθη - Ατρόμητος LIVE: Οι δύο ομάδες αναμετρώνται στις 20:00 στα «Πηγάδια» σε εξ αναβολής παιχνίδι για την 1η αγωνιστική των πλέι άουτ.

Ξάνθη – Ατρόμητος LIVE: Οι δύο ομάδες αναμετρώνται στις 20:00 στα «Πηγάδια» σε εξ αναβολής παιχνίδι για την 1η αγωνιστική των πλέι άουτ της Super League.

Μετά από δύο παιχνίδια οι Ακρίτες έχουν 19 βαθμούς και είναι προτελευταίοι, συνεπώς κινδυνεύουν άμεσα και απόψε θέλουν τη νίκη έτσι ώστε να απομακρυνθούν τουλάχιστον από τον Πανιώνιο που έφτασε πλέον τους 18.

Από την άλλη ο Ατρόμητος έχει 34 βαθμούς και είναι 8ος, έχοντας στόχο να κατακτήσει την 7η θέση.

Διαιτητής του αγώνα ο Αριστομένης Κουτσιαύτης, βοηθοί οι Ηλίας Κωνσταντίνου και Αθανάσιος Κολοσιώνης, ενώ 4ος Διαιτητής θα είναι ο Φώτιος Φωτιάδης.

Κακό ήταν το πρώτο ημίχρονο. Λιγοστές φορές η μπάλα έφτασε με αξιώσεις στην περιοχή μίας εκ των δύο ομάδων και αναμενόμενα δεν σημειώθηκε κάποιο γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ήταν λογικό να ανέβει η Ξάνθη. Εκείνη είχε το κίνητρο. Πήρε μέτρα στο γήπεδο, πίεσε και βρήκε το γκολ με τον Μπαριέντος τελικά στο 77′.

Δείτε την εξέλιξη του αγώνα από το Sportime με live στατιστικά

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ξάνθη – Ατρόμητος LIVE 1-0 (Τ)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.