ΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ

Beach Handball: Έκανε… 13άρι η Εθνική Γυναικών (vid)

Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα επικράτησε 2-0 της Πορτογαλίας και κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο

Beach Handball: Η Εθνική Γυναικών κατέκτησε το 13ο ελληνικό μετάλλιο στους Παράκτιους Μεσογειακούς Αγώνες.

Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα επικράτησε 2-0 της Πορτογαλίας στον τελικό του αθλήματος.

Ζήσε το πιο καυτό καλοκαίρι της ζωής σου. Απόκτησε σήμερα το MINI που πάντα ήθελες με όφελος έως €5.000 και προνομιακό επιτόκιο 2,9%* με το πρόγραμμα ALL IN MINI στη Σπανός ΑΕ. Μην αργείς. Οι MINI HOT DAYS διαρκούν για λίγες ημέρες και ισχύουν για περιορισμένο αριθμό ετοιμοπαράδοτων αυτοκινήτων**. Εσύ θα προλάβεις;

Οι Ελληνίδες ήταν σαρωτικές και στα δύο σετ, με συνέπεια να φτάσουν σε μια εύκολη νίκη.

Η «γαλανόλευκη» βρέθηκε για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά σε τελικό μεγάλης διοργάνωσης μετά από αυτόν στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα του Καζάν.

Επί ρωσικού εδάφους είχε κατακτήσει, επίσης, το χρυσό μετάλλιο.

Να σημειωθεί ότι και στους πρώτους Μεσογειακούς Παράκτιους Αγώνες της Πεσκάρα το 2015, η Εθνική Γυναικών είχε φτάσει μέχρι τον τελικό του Beach Handball.

Δείτε σε video τα highlights του τελικού:

Ιδού η σχετική ανάρτηση στον επίσημο λογαριασμό της διοργάνωσης στο Instagram:

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

Greece on Women’s Beach Handball is the Big Winner #congratulations🎉 #teamGreece🇬🇷 2-0 #teamPortugal🇵🇹 Νικητήρια ομάδα στο τουρνουά Beach Handball γυναικών η Ελλαδααααα με 2-0!! 👏👏👏

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη MBG Patras 2019 (@mbg_patras_2019) στις

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Beach Handball: Έκανε… 13άρι η Εθνική Γυναικών (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.