ΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ

Γκιώνης: «Είμαι προληπτικός! Μου φέρνει γούρι το Ζάγκρεμπ»

Ο Παναγιώτης Γκιώνης κατέκτησε για δεύτερη διαδοχική χρονιά την πρωτιά στο όπεν τουρνουά του Ζάγκρεμπ. Ο πρωταθλητής του πινγκ πονγκ, Νο 67 στην παγκόσμια κατάταξη, νίκησε με 4-1 τον Γερμανό Ρικάρντο Βάλτερ, ο οποίος ήταν Νο 1 του ταμπλό και βρίσκεται στο Νο 38 στον κόσμο, στον τελικό. «Είμαι και λίγο προληπτικός, οπότε ναι, θεωρώ...

Ο Παναγιώτης Γκιώνης κατέκτησε για δεύτερη διαδοχική χρονιά την πρωτιά στο όπεν τουρνουά του Ζάγκρεμπ.

Ο πρωταθλητής του πινγκ πονγκ, Νο 67 στην παγκόσμια κατάταξη, νίκησε με 4-1 τον Γερμανό Ρικάρντο Βάλτερ, ο οποίος ήταν Νο 1 του ταμπλό και βρίσκεται στο Νο 38 στον κόσμο, στον τελικό.

«Είμαι και λίγο προληπτικός, οπότε ναι, θεωρώ ότι το Ζάγκρεμπ, μου φέρνει πολύ γούρι. Στο αντίστοιχο τουρνουά πριν από δύο χρόνια είχα φτάσει στα προημιτελικά, πέρυσι κατέκτησα τον πρώτο μου τίτλο, ενώ με βολεύει σαν αμυντικό η αίθουσα, νιώθω καλά όταν παίζω εδώ. Άρχισα άσχημα το τουρνουά και μπορώ να πω ότι είχα και τύχη για να νικήσω από 1-3 τον Ισπανό Καντέρο. Όσο προχωρούσε το ταμπλό βελτιωνόμουν, έπαιξα αρκετά καλά και σήμερα, απλά δεν πιστεύω ότι απέδωσα γενικά το καλύτερό μου. Ίσως όμως μου πηγαίνει το τουρνουά. Μπορεί να μέτρησαν στην ψυχολογία μου και η περσινή επιτυχία, και το καλό feeling στην αίθουσα», είπε ο Γκιώνης.

Τα σετ: 11-13, 11-9, 11-8, 11-5, 12-10.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Γκιώνης: «Είμαι προληπτικός! Μου φέρνει γούρι το Ζάγκρεμπ»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.