ΙΣΤΙΟΠΛΟΪ́Α

Ανεβαίνει ο Βύρωνας Κοκκαλάνης στην Ενοσίμα!

Ο Βύρωνας Κοκκαλάνης βελτίωσε τη θέση του στο παγκόσμιο κύπελλο της Ενοσίμα. Στην 7η και 8η ιστιοδρομία των RSX ο Ελληνας πρωταθλητής τερμάτισε 11ος και 10ος αντίστοιχα και με 63 βαθμούς είναι 6ος στη γενική βαθμολογία των 40 σκαφών. Ο Κοκκαλάνης σαφώς έχει τις δυνατότητες να ανέβει ακόμα πιο ψηλά.

Ο Κοκκαλάνης σαφώς έχει τις δυνατότητες να ανέβει ακόμα πιο ψηλά.

Στην κατηγορία 470 οι Παναγιώτης Μάντης – Παύλος Καγιαλής τερμάτισαν 10οι στην 5η κούρσα, ενώ δήλωσαν παραίτηση στην 6η ιστιοδρομία. Έτσι, με 58 βαθμούς είναι 12οι μεταξύ 32 σκαφών. Στα Λέιζερ Ράντιαλ έχουν γίνει μόλις 4 κούρσες μέχρι αυτή την ώρα και η Βασιλεία Καραχάλιου είναι 14η με 41 βαθμούς σε σύνολο 53 σκαφών.

Συνέντευξη: Το… φροντιστήριο του Χαβιέρ Σοτομαγιόρ στον Αντώνη Μέρλο