ΙΣΤΙΟΠΛΟΪ́Α

Ασημένιοι στον Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Tornado Μαύραος και Αϊδινίδης!

Το ασημένιο μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Tornado κατέκτησαν οι Νίκολαος Μαύρος και Περικλής Αϊδινίδης!

Συνεχίστηκε η παράδοση στα Tornado και η ελληνική ιστιοπλοΐα πανηγυρίζει ένα ακόμη μετάλλιο σε μεγάλο διεθνή αγώνα.

Στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα της Γερμανίας οι Νικόλαος ΜαύροςΠερικλής Αϊδινίδης πραγματοποίησαν εξαιρετική εμφάνιση και κατέκτησαν το ασημένιο μετάλλιο!

Τα 17 σκάφη από 6 χώρες έτρεξαν 5 ιστιοδρομίες και οι ιστιοπλόοι του Ν.Ο.Θ. είχαν σταθερή παρουσία τερματίζοντας 3, 2, 2, 2,3 (αποκατάσταση) και 2.

Συγκέντρωσαν 8,3 βαθμούς και πήραν τη δεύτερη θέση πίσω από τους Τσέχους Μ. Παβλίσοβα – Μ. Πάβλις που είχαν 6 βαθμούς. Τρίτοι ήταν οι Γερμανοί Ε.Ζ. Στέιμερ – Σ.Πάππας με 9 βαθμούς.

Ολυμπιακός: Προχωράει για αριστερό μπακ!

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ασημένιοι στον Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Tornado Μαύραος και Αϊδινίδης!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.