ΙΣΤΙΟΠΛΟΪ́Α

Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα 470 Junior: Ένα χρυσό και ένα χάλκινο μετάλλιο στην Ελλάδα!

Ένα χρυσό και ένα χάλκινο μετάλλιο κατέκτησαν οι Μελίνα Παππά – Κωνσταντίνος Μιχαλόπουλος στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα 470 Junior της Ιταλίας.

Νέα τεράστια επιτυχία για την ελληνική ιστιοπλοΐα στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα 470 Junior στη Φόρμια της Ιταλίας.

Στο μεικτό οι Μελίνα Παππά – Κωνσταντίνος Μιχαλόπουλος του Ι.Ο.Π. κατέκτησαν το χρυσό μετάλλιο μεταξύ 16 σκαφών στα U21 και το χάλκινο στη γενική βαθμολογία των 35 σκαφών!

Στις 12 ιστιοδρομίες που έγιναν το ελληνικό σκάφος πραγματοποίησε πολύ μεγάλες εμφανίσεις. Τερμάτισε 3, 2, 10, 6, 4, 4, 15 ( την αφαίρεσαν ως χειρότερη), 13, 10, 6, 3 και 4 συγκεντρώνοντας 65 βαθμούς.

Στο αντίστοιχο πρωτάθλημα 420 open τα 113 σκάφη έτρεξαν 9 ιστιοδρομίες και οι Ι. Δ. Δέδες Ντεντόπουλος – Ε. Μπουζάνας κατέλαβαν την 4η θέση με 43 βαθμούς. Οι Λ.Ε. Γιαννούλης – Ε. Γιαννούλη ήταν 14οι με 79 βαθμούς και οι Λ. Κεχαγιόγλου – Ε. Μανίκης 30οι με 131 βαθμούς.

Στα U17 των 420 έγιναν 8 κούρσες και αγωνίστηκαν 47 σκάφη. Οι Δ. Σουρλατζής – Κ. Σουλιώτη τερμάτισαν 9οι με 81β., οι Δ. Μπήτρος – Σ. Μιχαλόπουλος 12οι με 109 β., οι Π. Σωτηρίου – Δ. Γιαννούλης 21οι με 133β., οι Ν. Μελισσαράτος- Α. Τζουβάρας 38οι με 216β. και οι Ν. Σουρλατζής – Ε. Γρίσπος 45οι με 264 βαθμούς.

5ος Ο Ι. Κεφαλλωνίτης στο παγκόσμιο Λέιζερ Ράντιαλ Youth!

Στο παγκόσμιο πρωτάθλημα Λέιζερ Ράντιαλ Youth της Ιταλίας και μετά από 11 κούρσες ο Ι. Κεφαλλωνίτης κατέκτησε την 5η θέση με 95 βαθμούς μεταξύ των 67 σκαφών του χρυσού στολίσκου.

Στον σμαραγδί στολίσκο των 65 σκαφών ο Κ. Παναγιωτίδης Κόλλιας ήρθε 6ος με 252 βαθμούς, ο Α. Τριγκώνης 14ος με 332β. και ο Ε. Σπύρου Βένος 50ος με 477 βαθμούς.

Στα κορίτσια η Α. Μ. Μπουγιούρη συμμετείχε στον αργυρό στολίσκο των 54 σκαφών και τερμάτισε 32η με 332 βαθμούς.

Φωτιά – Ελλάδα: Σε μόλις τρεις μήνες έγιναν στάχτη εκτάσεις, όσες κάηκαν ολόκληρο το 2019!

Ολυμπιακοί Αγώνες 2020: Η ανάρτηση της Βασιλικής Μιλλούση με τον Πετρούνια να δαγκώνει το μετάλλιο!

Αστέρας Τρίπολης – Ιωνικός 4-0: Τα higllights του φιλικού (vid)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα 470 Junior: Ένα χρυσό και ένα χάλκινο μετάλλιο στην Ελλάδα!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.