ΙΣΤΙΟΠΛΟΪ́Α

Ιστιοπλοΐα: Τέσσερα μετάλλια ο ΝΑΟ Κέκροψ

Πολλές διακρίσεις για τους αθλητές του συλλόγου, στην κατηγορία ΤΕCHNO 293

Η ομάδα windsurfing ΤΕCHNO 293 του ΝΑΟ Κέκροψ συμμετείχε με 10 αθλητές στον 1ο διασυλλογικό αγώνα της χρονιάς στην ιστιοπλοΐα,  που διοργάνωσε ο ΑΟΘΑ.

Πραγματοποιήθηκαν 6 ιστιοδρομίες και οι μικροί ιστιοπλόοι του συλλόγου, κατέκτησαν τέσσερα μετάλλια στο πρωτάθλημα.

Συγκεκριμένα, ο Στράτος Κονταξάκης πήρε το αργυρό μετάλλιο στα PLUS αγοριών, ο Βασίλης Τσαρπάλας το χάλκινο στα PLUS αγοριών, η Άννα Ρεντίφη το χρυσό στα PLUS κοριτσιών και η Αιμιλία Κωστή το χάλκινο στα Youth κοριτσιών.

Στην κατηγορία ανάπτυξης ο σύλλογος είχε άλλες τρεις θέσεις στο βάθρο. Συγκεκριμένα, πρώτος ήταν ο Δημήτρης Παρδάλης και δεύτερος ο Αλέξανδρος Λουράντος στα αγόρια, ενώ πρώτη ήταν η Ειρήνη Παπαϊωάννου στα κορίτσια.

Με καλή σειρά τερμάτισαν: 4ος ο Γιώργος Τσόκας, 5ος ο Γιώργος Θεοδωρακόπουλος  και 6ος ο Σπύρος Μπάος.

Τέλος ο Κριστιάν Τριανταφύλλου, που αγωνίζεται με τα χρώματα του ΝΑΟ Κέκροψ, κατετάγη στην πρώτη θέση στα RSX 9,5, σε μια συνολικά πολύ καλή παρουσία στην ιστιοπλοΐα και την ιστιοσανίδα.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ιστιοπλοΐα: Τέσσερα μετάλλια ο ΝΑΟ Κέκροψ», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.