ΙΣΤΙΟΠΛΟΪ́Α

Πρωταθλητής Ευρώπης ο Καλπογιαννάκης!

Ο νεαρός ιστιοπλόος κέρδισε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία techno 293

Ο Αλέξανδρος Καλπογιαννάκης επιβεβαίωσε τα προγνωστικά και πήρε το χρυσό μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ιστιοπλοΐας στην κατηγορία techno 293, που ολοκληρώθηκε στην Βάρκιζα.

Ο νεαρός πρωταθλητής επικράτησε στην κατηγορία των παίδων με 10 βαθμούς ποινής, κερδίζοντας συνολικά οκτώ ιστιοδρομίες, από τις 11 που έγιναν!

Στις κορασίδες η Ελένη Μαρία Μποχλωγύρου πήρε την καλύτερη θέση καθώς ήταν 18η με 133 βαθμούς ποινής, ενώ στα τζούνιορς ο Πέτρος Κονταρίνης ήταν 25ος με 205β.π. και η Πηγή Νικολουδάκη 11η με 94βπ., την οποία ακολούθησε στην 12η θέση η Μαρίνα Χερουβείμ με 121β.π.

Για το χάλκινο μετάλλιο ο Λαοκράτης Κεσίδης

Μία ελληνική πρόκριση στην πρεμιέρα του παγκοσμίου κυπέλλου αεροβικής

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Πρωταθλητής Ευρώπης ο Καλπογιαννάκης!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.