ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

Παγκόσμιο κωπηλασίας: Χρυσές οι Κυρίδου, Τσαμοπούλου (vid)

Τα τρία χρυσά μετάλλια έφτασε η Ελλάδα στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα κωπηλασίας...

Παγκόσμιο κωπηλασίας: Συνεχίζονται οι επιτυχίες στον ελληνικό αθλητισμό, κατακτώντας ένα ακόμη χρυσό μετάλλιο, στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα κωπηλασίας!

Συγκεκριμένα, η Ελλάδα κατέκτησε το τρίτο της χρυσό μετάλλιο στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα U23. Το οποίο πραγματοποιείται στην Αμερική.

Οι Ελληνίδες αθλήτριες Αννέτα Κυρίδου και Δήμητρα Τσαμοπούλου, είναι αυτές οι οποίες ανέβηκαν στο υψηλότερο σκαλί του βάθρου.

Συγκεκριμένα, στο διπλό σκιφ τερμάτισαν πρώτες στον τελικό κατακτώντας έτσι το χρυσό μετάλλιο. Με χρόνο 7.04.20. Στη δεύτερη θέση του τελικού τερμάτισαν οι οι δυο Αυστραλές με 7.07. 77 και στην 3η οι δυο Ουγγαρέζες με 7.11.68.

Παρακάτω το βίντεο του τερματισμού των δύο Ελληνίδων στον τελικό του διπλού σκιφ, όπου κατέκτησαν το χρυσό…

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παγκόσμιο κωπηλασίας: Χρυσές οι Κυρίδου, Τσαμοπούλου (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.