ΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ

ΟΠΑΠ: Στο βάθρο του Ironman 70.3 Greece ο Σουβατζόγλου

Δεύτερη θέση στον αγώνα και πρώτος ανάμεσα στους Έλληνες συμμετέχοντες

Ο ΟΠΑΠ Champion Γρηγόρης Σουβατζόγλου μπήκε στο βάθρο των νικητών του Ironman 70.3 Greece, Costa Navarino.

Κατέλαβε τη δεύτερη θέση στο αγώνα και αναδείχθηκε πρώτος ανάμεσα σε περισσότερους από 600 Έλληνες συμμετέχοντες.

«Ένα όνειρο έγινε πραγματικότητα! Ήταν το πιο δύσκολο IRONMAN 70.3 που έχω συμμετάσχει.

Είμαι πανευτυχής που μπόρεσα να ζήσω μαζί με τους συμπατριώτες μου αυτήν την εμπειρία.

Ανατριχιάζω όταν ακούω τον κόσμο να φωνάζει «Πάμε Γρηγόρη, πάμε Ελλάδα!»

Ευχαριστώ πολύ τον ΟΠΑΠ που με βοήθησε να βρίσκομαι σήμερα εδώ», δήλωσε ο Έλληνας «Iron Μan».

Η εμπειρία του αγώνα-θρύλου με τον ΟΠΑΠ

Ο κορυφαίος αγώνας τριάθλου στον κόσμο πραγματοποιήθηκε στις 14 Απριλίου 2019, στην Costa Navarino, με την υποστήριξη της εταιρείας.

Περισσότεροι από 4.500 αθλητές, συνοδοί, θεατές και εθελοντές έδωσαν δυναμικό παρών στον αγώνα-πρόκληση.

Ανάμεσά τους τέσσερις αθλητές που ταξίδεψαν μαζί με τον ΟΠΑΠ στη Μεσσηνία για να ζήσουν την εμπειρία του αγώνα, αφού πρώτα είχαν προετοιμαστεί υπό την καθοδήγηση του Γρηγόρη Σουβατζόγλου.

Τέσσερα χιλιόμετρα πριν από τον τερματισμό, συνοδοί και φίλοι εμψύχωναν τους αθλητές με μηνύματα που προβάλλονταν σε πινακίδες της εταιρείας.

Νικητές του πρώτου πρώτου IRONMAN 70.3 Greece, Costa Navarino αναδείχθηκαν ο Ernesto Espinoza από την Κόστα Ρίκα και η Juliana Villasante από το Μεξικό.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ΟΠΑΠ: Στο βάθρο του Ironman 70.3 Greece ο Σουβατζόγλου», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.