ΠΑΛΗ

Πάλη: «Χρυσός» στο Παγκόσμιο Νέων ο Πιλίδης!

Ο Γιώργος Πιλίδης κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα Νέων!

Πάλη: Τεράστια επιτυχία για τον Γιώργο Πιλίδη και την Ελλάδα που κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στον τελικό του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος πάλης U23.

Στην Σερβία, ο Γιώργος Πιλίδης κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στον τελικό των 65κ. απέναντι στον Ρώσο Αμπντουρακχαμάνοφ. Ο Έλληνας πρωταθλητής επικράτησε με 4-3 και πανηγύρισε μια τεράστια νίκη.

Οι σημαντικότεροι πόντοι που στην ουσία έκριναν και τη «μονομαχία» ήρθαν δέκα δευτερόλεπτα πριν το τέλος.

Θυμίζουμε πως στον στον προκριματικό γύρο στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα πάλης U23, ο Πιλίδης αντιμετώπισε τον Αμανζόλοφ.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Πάλη: «Χρυσός» στο Παγκόσμιο Νέων ο Πιλίδης!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.