ΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ

Παραολυμπιακοί Αγώνες 2020: Ο Πολυχρονίδης κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στο Τόκιο!

Σπουδαία επιτυχία για τον Γρηγόρη Πολυχρονίδη.

Ο Γρηγόρης Πολυχρονίδης κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στο Τόκιο και πέμπτο συνολικά στην καριέρα του σε Παραολυμπιακούς Αγώνες.

Ο Ελληνας παραολυμπιονίκης αντιμετώπισε στον τελικό της κατηγορίας BC3 στο μπότσια τον Τσέχο Ανταμ Πέσκα, από τον οποίο ηττήθηκε στο τάι μπρέικ (3-3 η κανονική διάρκεια).

Ο Πολυχρονίδης μπορεί να βρέθηκε πίσω με 3-0 στο πρώτο σετ αλλά κατάφερε να ισοφαρίσει σε 3-3 και να στείλει σε τάι μπρέικ τη μάχη για το χρυσό μετάλλιο.

Εκεί, ο Πέσκα πήρε το χρυσό μετάλλιο, με τον Ελληνα παραολυμπιονίκη να ανεβαίνει στο δεύτερο σκαλί του βάθρου στο Τόκιο.

Αυτό είναι το πέμπτο παραολυμπιακό μετάλλιο στην καριέρα του καθώς έχει κατακτήσει ακόμη ένα χρυσό στο Λονδίνο (διπλό), δύο αργυρά σε Πεκίνο (απλό) και Ρίο (απλό), καθώς και ένα χάλκινο επίσης στο Ρίο (διπλό).

Σεμέδο: Μηνύματα και βίντεο στο κινητό του Πορτογάλου!

Απόλλων Σμύρνης: Προχωρημένες επαφές με Φαν Λα Πάρα

Μαρία Σάκκαρη: Υπερασπίζεται τον Τσιτσιπά για τα toilet breaks – Τι είπε στη συνέντευξη τύπου

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παραολυμπιακοί Αγώνες 2020: Ο Πολυχρονίδης κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στο Τόκιο!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.