ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ

Πινγκ πονγκ: Στον τελικό του Ευρωπαϊκού ο Σγουρόπουλος!

Κέρδισε με 4-3 τον Ρουμάνο Ράρες Σίπος

Το τρίτο του σερί χρυσό μετάλλιο σε ευρωπαϊκό πρωτάθλημα, στο πινγκ πονγκ, θα διεκδικήσει σε λίγη ώρα, ο Γιάννης Σγουρόπουλος!

Ο δις πρωταθλητής Ευρώπης Νέων, πέρασε στον τελικό της  κατηγορίας Κ21, στη Πορτογαλία, επικρατώντας με 4-3 του Ρουμάνου Ράρες Σίπος, σε ένα συναρπαστικό ματς!

Ο Σγουρόπουλος είχε το προβάδισμα με 3-1 σετ, είχε στα επόμενα δύο, ευκαιρίες με ματς πόιντ να τελειώσει την πρόκριση, αλλά ο Ρουμάνος ισοφάρισε σε 3-3! Μάλιστα, ο Σίπος προηγήθηκε με 9-8 στο έβδομο και κρίσιμο σετ, αλλά ο Σγουρόπουλος βρήκε τα ψυχικά αποθέματα και πήρε τρεις σερί πόντους, για να περάσει στον τελικό της διοργάνωσης.

Τα σετ: 7-11, 11-5, 11-6, 11-4, 13-15, 10-12, 11-9

Στον τελικό που θα γίνει στις 18:10 ώρα Ελλάδας, ο Έλληνας αθλητής του πινγκ πονγκ, θα αντιμετωπίσει τον Γερμανό Γκέριτ Έγκεμαν.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Πινγκ πονγκ: Στον τελικό του Ευρωπαϊκού ο Σγουρόπουλος!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.