ΠΥΓΜΑΧΙΑ

Πυγμαχία: Συλλογή μεταλλίων στη Ρουμανία

Αναμφίβολα τα 11 μετάλλια στο διεθνές τουρνουά αποτελεί τεράστια επιτυχία και αποδεικνύει ότι το μέλλον του αθλήματος είναι ευοίωνο.

Πυγμαχία: Συλλογή μεταλλίων στο διεθνές τουρνουά Πυγμαχίας στη Ρουμανία, το οποίο βάφτηκε… «γαλανόλευκο».

Οι Ελληνες πρωταθλητές σε ακόμα μία μεγάλη διοργάνωση διέπρεψαν προσφέροντας μοναδικές στιγμές χαράς και συγκίνησης στους φίλους του αθλήματος.

Η χώρα μας έχει κατακτήσει έντεκα μετάλλια!

Tο χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία των 46κ. κατέκτησε η Αννα Μαρία Τριφύλλη, ενώ το ασημένιο φόρεσαν στο στήθος οι Μαρία Γεωργοπούλου (54κ.) και Ιωάννα Κάντζαρη (57κ.).

Ο Βελής Ρέμος (54κ.) και η Ελένη Χολίδη (52κ. Νεανίδων) συμπλήρωσαν το παζλ των επιτυχιών, καθώς κατέκτησαν το χάλκινο μετάλλιο.

Αναμφίβολα τα 11 μετάλλια της Ελλάδας στο διεθνές τουρνουά αποτελούν τεράστια επιτυχία και αποδεικνύουν ότι το μέλλον του αθλήματος είναι ευοίωνο.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Πυγμαχία: Συλλογή μεταλλίων στη Ρουμανία», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Διονύσης Αντωνέλλος

Ξεκίνησα με το blogging. Mετά με κέρδισε το ραδιόφωνο και αργότερα με νίκησε η τηλεόραση. Ενδιαφέρον για ότι συμβαίνει στα ελληνοτουρκικά. Τυχερός που γνώρισα κάποιους ανθρώπους και με έκαναν καλύτερο άνθρωπο.