ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

Ολυμπιακοί Αγώνες 2020: Έκτη η Κορακάκη στα 25 μέτρα πιστόλι (vid)

Ολυμπιακοί Αγώνες 2020: Την 6η θέση στα 25 μέτρα πιστόλι κατέκτησε η Άννα Κορακάκη στο Τόκιο στον δεύτερο τελικό, που συμμετείχε στο Τόκιο.

Ολυμπιακοί Αγώνες 2020: Την 6η θέση στα 25 μέτρα πιστόλι κατέκτησε η Άννα Κορακάκη στο Τόκιο.

Στον δεύτερο τελικό, που συμμετείχε η Άννα Κορακάκη τερμάτισε και πάλι έκτη ολοκληρώνοντας την παρουσία της στους Ολυμπιακούς Αγώνες.

Η Δραμινή σκοπεύτρια προσπάθησε να υπερασπιστεί το χρυσό μετάλλιο, που είχε κατακτήσει στο Ρίο. Μετά την πρώτη σειρά βολών ήταν στην έβδομη θέση, ανέβηκε στην τέταρτη θέση στην τρίτη σειρά βολών, όμως στη συνέχεια μία όχι και τόσο πετυχημένη σειρά βολών την έφερε στην έκτη θέση.

Η Τσια Τσεν Τιέν (Κινεζική Ταϊπέι) ήταν εκείνη που αποκλείστηκε πρώτη και την ακολούθησε η Ντόρεν Βένεκαμπ (Γερμανία). Στη συνέχεια η Άννα Κορακάκη αποκλείστηκε από τον υπόλοιπο αγώνα καταλαμβάνοντας την έκτη θέση.

Οι Ολυμπιακοί αγώνες του Τόκιο ολοκληρώθηκαν για την Άννα Κορακάκη με δύο έκτες θέσεις στα 10 μέτρα αεροβόλο και στα 25 μέτρα πιστόλι.

Να θυμίσουμε πως νωρίτερα ο Στέφανος Ντούσκος κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο μονό σκιφ!

Αρναούτογλου Καιρός: Δύσκολα τα πράγματα με τη βορειοαφρικανική ζέστη – Δε θα σταματήσει!

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ολυμπιακοί Αγώνες 2020: Έκτη η Κορακάκη στα 25 μέτρα πιστόλι (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.