ΧΑΝΤΜΠΟΛ

ΑΕΚ – Ολυμπιακός: Μπουκάλια, εισβολή, διακοπή!

Επεισόδια στον τέταρτο τελικό της Handball Premier

ΑΕΚ – Ολυμπιακός: Επεισόδια στον τέταρτο τελικό της Handball Premier.

Η αντίδραση από τους γηπεδούχους, που θα άλλαζε τα δεδομένα, δεν ήρθε στα πρώτα λεπτά του β’ ημιχρόνου.

Οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν τη διαφορά που είχαν «χτίσει», με το σκορ να είναι 18-11 στο 35:56.

Από εκείνο το σημείο κι έπειτα, πρωταγωνιστές για άλλη μια φορά στο «Γ. Κασιμάτης» ήταν οι οπαδοί της ΑΕΚ.

Υπήρξαν δύο διακοπές στο 36:15, για τα γνωστά φαινόμενα, ρίψη νερού, φτύσιμο σε παίκτες του Ολυμπιακού.

Όταν ο αγώνας συνεχίστηκε, με διαδοχικά γκολ του Αραπακόπουλου ο Ολυμπιακός έφθασε στο +9, ενώ με γκολ από τον Τζηρά πήγε στο +10 23-13 (43:36).

Η ατμόσφαιρα μύριζε μπαρούτι και η κατάσταση ξέφυγε τελείως στο 53:47, με το σκορ στο 26-19 για τον Ολυμπιακό.

Από τη συνηθισμένη γωνιά των οπαδών της ΑΕΚ, αρχικά πετάχτηκε μπουκάλι με νερό στον διαιτητή Πατιό.

Στη συνέχεια υπήρξε εισβολή οπαδών των γηπεδούχων, με τους φιλοξενούμενους να φεύγουν άρον άρον για τα αποδυτήρια.

Η αστυνομία ζητάει εκκένωση και εάν δεν γίνει εντός μισής ώρας, θα υπάρξει οριστική διακοπή στο ματς.

ΑΕΚ – Ολυμπιακός: Υπενθυμίζεται ότι οι φιλοξενούμενοι προηγούνται 2-1 στη σειρά των τελικών της Handball Premier και χρειάζονται μία νίκη για να στεφθούν πρωταθλητές.

Ο κόσμος αποχωρεί σιγά-σιγά από τις εξέδρες του «Γ. Κασιμάτης».

Όπως φαίνεται, το ματς θα συνεχιστεί, καθώς οι εξέδρες έχουν σχεδόν αδειάσει.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ΑΕΚ – Ολυμπιακός: Μπουκάλια, εισβολή, διακοπή!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.