ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Bαριά ήττα για τον Αερωπό στην Ρωσία από τη Νέβα…

Την ήττα με 35-20 γνώρισε ο Αερωπός στη Ρωσία από τη Νέβα για τον 3ο γύρο του Τσάλεντζ Καπ και πλέον θέλει θαύμα για να προκριθεί
Βαριά ήττα με 35-20 γνώρισε ο Αερωπός στη Ρωσία από τη Νέβα για τον 3ο γύρο του Τσάλεντζ Καπ. Πλέον στον δεύτερο αγώνα μεταξύ των δύο ομάδων η ομάδα του Γιάννη Πηλαλίδη αναζητά ένα θαύμα προκειμένου να προκριθεί.

Ο Αερωπός κατάφερε να προσπεράσει στο σκορ με 6-7 στο 13ο λεπτό της αναμέτρησης (με γκολ του Μισαηλίδη), ωστόσο στη συνέχεια υπέστη μπλακ άουτ. Ετσι η Νέβα με ένα σερί 5-0 πήρε κεφάλι στο σκορ και σιγά σιγά άρχισε να ξεφεύγει στο σκορ. Οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να βρουν απαντήσεις κι έτσι πήγαν στο ημίχρονο χάνοντας με 15-10.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι με ένα νέο 5-0 στα πρώτα 6 λεπτά, έκαναν το 21-10 και κάπου εκεί κρίθηκαν τα πάντα ουσιαστικά.

Το τελικό σκορ βρήκε την ομάδα της Ρωσίας να παίρνει τη νίκη με 15 γκολ διαφορά (35-20) και πλέον ο Αερωπός  στο παιχνίδι που θα γίνει στο Κλειστό της Λευκόβρυσης (την επόμενη εβδομάδα) αναζητά ένα θαύμα για να περάσει στην επόμενη φάση.

ΝΕΒΑ – ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 35-20 (15-10 ημχ.)

ΝΕΒΑ (Κονσταντίν Αντρεένκο): Μπάμπκιν 4, Μπάρτσεφ, Μπογκντάνοφ 2, Νταραφεγιέ, Ντιατσένκο, Εμελιανένκο 6, Κοβαλένκο, Κούνγκουροφ 1, Μακίν 3, Νασίροφ 4, Σιμάνσκι 1, Σινίτσιν 5, Σολοντόβνικοφ 1, Στολιάροφ 1, Τουράεφ 6, Βορονίν 1.

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ (Γιάννης Πηλαλίδης): Αποστολίδης 2, Αθανασίου, Μπάρμπας, Δημάκης 2, Γάτσης, Κάουε 1, Κράλλης 3, Κυριακού 1, Μαυροδουλάκης, Μισαηλίδης 9, Ρότζιος, Θεοδωρόπουλος 2, Βαφείδης.

Διαιτητές: Φρίσερ-Χαραμούλ (Τσεχία), Παρατηρητής: Γκετσεβίτσιους (Λιθουανία), Δίλεπτα: 1-3, Πέναλτι: 2/2-1/3.

Κάντε like στηνσελίδα του Sportime στο Facebook

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Bαριά ήττα για τον Αερωπό στην Ρωσία από τη Νέβα…», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.