ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Handball Premier: Επιστροφή στις νίκες για τον ΠΑΟΚ

Επικρατώντας του Αερωπού Έδεσσας με 21-17

Ο ΠΑΟΚ επέστρεψε στις επιτυχίες, επικρατώντας του Αερωπού Έδεσσας με 21-17, στο γυμναστήριο της Νεάπολης, και στον αγώνα που ολοκλήρωσε την 6η αγωνιστική της Handball Premier.

Ο Δικέφαλος προηγήθηκε 12-6 στο ημίχρονο, ο Αερωπός έφθασε στο -2 (18-16), τέσσερα λεπτά πριν από το τέλος, όμως οι γηπεδούχοι με δύο γκολ από τον Παλάσκα, καθάρισαν το παιχνίδι.

Μετά την ήττα από τον Δούκα, ο ΠΑΟΚ έφθασε στην 5η νίκη, ενώ την 5η ήττα γνώρισε η ομάδα της Έδεσσας.

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 4-2, 5-3, 7-5, 10-5, 12-6 (ημχ), 14-7, 15-9, 15-11, 18-13, 18-15, 21-17
ΠΑΟΚ (Σεϊρεκίδης): Αραμπατζής 5, Παλάσκας 6, Κοκκώνης 1, Τάσκοβιτς 1, Πετρίδης 1, Νικολαϊδης 2, Κωστακίδης 2, Κυπραίος 2, Γιόσμου 1.
Αερωπός (Πηλαλίδης) Μαυροδουλάκης 2, Φ. Τζουβάρας 2, Κράλλης 2, Θεοδωρόπουλος 3, Δημάκης 1, Μισαηλίδης 2, Λάππας, Κυριακού 5.