ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Handball Premier: Επιβαρυντικό το φύλλο αγώνα για την ΑΕΚ

Επιβαρυντικά για την ΑΕΚ είναι όσα έγραψαν οι διαιτητές μετά το τέλος του ντέρμπι με τον Ολυμπιακό στο ΟΑΚΑ

Η ΑΕΚ νίκησε τον Ολυμπιακό 27-24 στο ντέρμπι κορυφής στη 18η αγωνιστική της Handball Premier, όμως επιβαρυντικό είναι το φύλλο αγώνα για την «Ένωση» για την ατμόσφαιρα στην αίθουσα «Γ. Κασιμάτης» του ΟΑΚΑ.

Συγκεκριμένα οι διαιτητές Πατιός και Τσιάνας έγραψαν τα εξής

«Στο 10:18 ο αγώνας διακόπηκε διότι φίλαθλοι της ΑΕΚ έριξαν νερό στον αγωνιστικό χώρο

Στο 23’ ο αγώνας διακόπηκε διότι φίλαθλοι της ΑΕΚ έβριζαν τον τερματοφύλακα του Ολυμπιακού Κώστα Τσιλιμπάρη με τη φράση είναι «Πουτ@ν@ του Τσιλιμπάρη η μ@ν@».

Καθ’ όλη την διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου φίλαθλοι της ΑΕΚ έφτυναν τον παίκτη του Ολυμπιακού, Δημήτρη Τζηρά.

Στο 55:01 ο αγώνας διακόπηκε προσωρινά για να γίνουν συστάσεις σε κάποια άτομα- υπευθύνους ασφαλείας της ΑΕΚ οι οποίοι εμπόδιζαν την κίνηση του διαιτητή τέρματος

Στο ίδιο λεπτό φίλαθλοι της ΑΕΚ που βρισκόντουσαν πίσω από το τέρμα του Ολυμπιακού, πέταξαν χαρτονομίσματα προς τον διαιτητή Τσιάνα

Κατά την διάρκεια της διακοπής αυτής εισήλθε στον αγωνιστικό χώρο διαμαρτυρόμενος ο κ. Παπαχαρτοφύλης, ο οποίος δεν είχε δηλωθεί στο φύλλο αγώνα».

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Handball Premier: Επιβαρυντικό το φύλλο αγώνα για την ΑΕΚ», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.