ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Handball Premier: Νίκη πριν το ντέρμπι για την ΑΕΚ

Η ΑΕΚ έφυγε με τη νίκη 29-17 από την έδρα της Δράμας, στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε την 17η αγωνιστική της Handball Premier. Η ομάδα του Νίκου Γραμματικού «καθάρισε» το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο διάστημα 34-46, όταν μετέτρεψε το 12-13 σε 12-21 με σερί 8-0, ενώ ταυτόχρονα κράτησε τους γηπεδούχους χωρίς γκολ για 14...

Η ΑΕΚ έφυγε με τη νίκη 29-17 από την έδρα της Δράμας, στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε την 17η αγωνιστική της Handball Premier.

Η ομάδα του Νίκου Γραμματικού «καθάρισε» το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο διάστημα 34-46, όταν μετέτρεψε το 12-13 σε 12-21 με σερί 8-0, ενώ ταυτόχρονα κράτησε τους γηπεδούχους χωρίς γκολ για 14 λεπτά!

Με αυτή τη νίκη, ανέβηκε ξανά στην δεύτερη θέση με 30 βαθμούς, μια αγωνιστική πριν το μεγάλο ντέρμπι της Κυριακής (24/2) με τον Ολυμπιακό στο ΟΑΚΑ.

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 5-4, 7-6, 8-10, 9-12, 10-13

(ημχ.), 12-13, 12-16, 12-19, 13-22, 15-25, 17-29

ΔΡΑΜΑ (Βαλαβάνης): Γουργούμης, Παπάζογλου, Μπέτζιος, Καφαντάρης 1, Χαϊτίδης, Κουρουτζίδης, Κοβογλανίδης 2, Τουνγκελίδης 6, Τσιτσίγκος, Ντράσκιτς 5, Ιακωβίδης 1, Κουρτίδης, Θωμίδης 2, Φραγκούλης, Κοτσαμαρίκογλου, Κρανιώτης.

ΑΕΚ (Γραμματικός): Γεωργιάδης 5, Ζαμπούνης, Ροζαβόλγκι, Συγγάρης 1, Μπάλαζ 2, Ραντούλοβιτς, Αλβανός 3, Μπάγιος 2, Γιάκομπσεν 6, Παπαδιονυσίου 1, Δομπρής 4, Μυλωνάς 2, Νταρσουλάντ 2, Αργυρού, Παλεβίτσιους, Βραζάλιτσα 1.

Δίλεπτα: 4-4, Πέναλτι: 3/3-3/4

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ολυμπιακός 33, ΠΑΟΚ 30, ΑΕΚ 30, Δούκας 20, Αερωπός 16, Διομήδης 16, Πυλαία 15, Δράμα 14, Φίλιππος 10, Αρης Ν. 8, ΧΑΝΘ 6, Φοίβος 4.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Handball Premier: Νίκη πριν το ντέρμπι για την ΑΕΚ», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.