ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Ολυμπιακός – Τιμισοάρα 29-26: Ανατροπή και πρόκριση!

Οι «ερυθρόλευκοι» κατάφεραν να ανατρέψουν το σκορ του πρώτου αγώνα και προκρίθηκαν στον Γ’ προκριματικό γύρο του EHF Cup...

Ολυμπιακός – Τιμισοάρα 29-26: Πέτυχε αυτό που ήθελε ο Ολυμπιακός απέναντι στην Τιμισοάρα και πήρε την πρόκριση στον Γ’ προκριματικό γύρο του EHF Cup. Οι «ερυθρόλευκοι» ανέτρεψαν το εις βάρος τους 31-29 του πρώτου αγώνα, νικώντας στο Ρέντη με 29-26.

Η ομάδα του Πειραιά ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του ματς και δεν άφησε τους Ρουμάνους να διεκδικήσουν την πρόκριση.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Προκρίθηκε ο Αερωπός Έδεσσας

Στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης οι Ρουμάνοι ήταν αυτοί που είχαν το πάνω χέρι. Έφτασαν να κρατούν τα ηνία μέχρι και με τρία γκολ διαφορά (9-12), ενώ το ημίχρονο τελείωσε στο 13-15.

Στο δεύτερο μέρος ο Ολυμπιακός ισοφάρισε σε 16-16 και από εκεί και πέρα δεν άφησε να του ξεφύγει το προβάδισμα. Έφτασε να προηγείται μέχρι και με 4 γκολ. Μία διαφορά την οποία είχε μέχρι και τα τελευταία δευτερόλεπτα του αγώνα με 29-25. Οι Ρουμάνοι όμως σημείωσαν το τελευταίο γκολ του αγώνα και διαμόρφωσαν το τελικό 29-26.

Τα πεντάλεπτα: 2-4, 4-5, 6-7, 7-10, 9-12, 13-15 (ημχ.), 14-16, 17-16, 19-18, 23-20, 26-22, 29-26

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Γιώργος Ζαραβίνας): Σπίκιτς, Μπογκούνοβιτς, Τζηράς 9, Καραμπουρνιώτης, Λέμος 4, Μούγιτς 1, Μάλλιος 7, Κανδύλας, Σανίκης 1, Μπάγιος, Τινκίρ 1, Τσιλιμπάρης, Αραπακόπουλος 1, Μιχαηλίδης, Τσίλης 2, Καρβάτσκι 3.

ΤΙΜΙΣΟΑΡΑ (Μιλόσεβιτς): Μιλόσεβιτς 2, Τριφ, Νεάμτου, Βάρο 1, Πρίμπανιτς 3, Σαντόβεατς 7, Μπαμπασαφάρι, Μαριάνοβιτς 6, Σομλέα, Ιριμέσκου, Τσίμπαν 3, Φενίτσι 3, Ρούσου, Μπαικάν 1, Ναστάζιε. Διαιτητές: Μπάσκοβιτς- Παλάσκοβιτς (Σλοβενία).

Δίλεπτα: 6-4, Πέναλτι: 3/6-4/6

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ολυμπιακός – Τιμισοάρα 29-26: Ανατροπή και πρόκριση!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.