ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Κύπελλο Γυναικών χάντμπολ: Το Κύπελλο στον Πύργο τον Λευκό – Σήκωσαν την κούπα οι γυναίκες του ΠΑΟΚ!

Κύπελλο Γυναικών χάντμπολ: Οι γυναίκες της ομάδας χάντμπολ του ΠΑΟΚ έχουν βάψει τον θεσμό του Κυπέλλου σε «ασπρόμαυρο» χρώμα, κατακτώντας για 3η σερί χρονιά το τρόπαιο. Κύπελλο Γυναικών χάντμπολ: Σε έναν εκπληκτικό αγώνα, τα κορίτσια της ομάδας χάντμπολ του ΠΑΟΚ νίκησαν με 26-24 τη Βέροια και κατέκτησαν το 5ο Κύπελλο της ιστορίας τους και 3ο...

Κύπελλο Γυναικών χάντμπολ: Οι γυναίκες της ομάδας χάντμπολ του ΠΑΟΚ έχουν βάψει τον θεσμό του Κυπέλλου σε «ασπρόμαυρο» χρώμα, κατακτώντας για 3η σερί χρονιά το τρόπαιο.

Κύπελλο Γυναικών χάντμπολ: Σε έναν εκπληκτικό αγώνα, τα κορίτσια της ομάδας χάντμπολ του ΠΑΟΚ νίκησαν με 26-24 τη Βέροια και κατέκτησαν το 5ο Κύπελλο της ιστορίας τους και 3ο συνεχόμενο.

Ο Δικέφαλος με εκπληκτική άμυνα στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε και πήρε τη μεγάλη νίκη στο ματς που διεξήχθη στο ΔΑΚ Κορυδαλλού.

Οι «ασπρόμαυρες» δεν ξεκίνησαν καθόλου καλά στην αναμέτρηση και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 13-9 στο 13ο λεπτό, όμως στη συνέχεια οι παίκτριες της Βέροιας έμειναν από δυνάμεις στην παρθενική τους παρουσία στο final 4.

Το ματς πήγαινε «χέρι-χέρι» μέχρι και το 18-18 και έκτοτε ο Δικέφαλος πήρε το προβάδισμα και οδηγούσε την αναμέτρηση.

Ο ρυθμός του αγώνα έπεσε στο δεύτερο ημίχρονο, με τον ΠΑΟΚ να παίρνει προβάδισμα 3 τερμάτων (18-21). Η Βέροια μπήκε πιο νωθρά στο παιχνίδι, σε σχέση με το πρώτο 30λεπτο, χωρίς να βρίσκει λύσεις επιθετικά.

Ο Δικέφαλος συνέχιζε να πιέζει και έφτασε στο σημείο να προηγηθεί με 20-25, πέντε λεπτά πριν το τέλος του τελικού. Η Βέροια 2017 με την σειρά της τα έδωσε όλα, έφτασε σε σημείο με ένα σερί 3-0 να μειώσει σε 23-25, αλλά η Μπελέσκα κάνοντας το 23-26, έδωσε ουσιαστικά τη νίκη στον ΠΑΟΚ.

Βέροια 2017 – ΠΑΟΚ: 24-26

Τα πεντάλεπτα: 3-3, 6-4, 10-8, 14-11, 16-15, 18-18 (ημχ.) 18-19, 19-21, 19-22, 20-24, 21-25, 24-26

Οπαδοί ΠΑΟΚ: «Ανεπιθύμητος ο Πετρέας!»

Survivor αποχώρηση 10/5: Αυτός είναι ο 1ος υποψήφιος για να αποχωρήσει από το ριάλιτι επιβίωσης!

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Κύπελλο Γυναικών χάντμπολ: Το Κύπελλο στον Πύργο τον Λευκό – Σήκωσαν την κούπα οι γυναίκες του ΠΑΟΚ!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.